مؤسسه عالی آموزش بانکداری ایران

بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران

شرایط پذیرش دانشجو در دوره دارندگان مدارک تحصیلی غیرمرتبط سیستم بانکی

در نيمسال دوم سال تحصیلی 1402-1401

1- شیوه پذیرش دانشجو در دوره:

دوره دارندگان مدارک تحصیلی غیرمرتبط با دو شیوه اختصاصی و عمومی قابل برگزاری است که در ادامه هر شیوه تشریح می­ گردد:

شیوه اختصاصی:

در این شیوه کلیه داوطلبان دوره از بانک/ مؤسسه/ شرکت­ های وابسته متقاضی بوده و نظرات آن بانک/ مؤسسه/ شرکت­ های وابسته، برای برگزاری دوره لحاظ می­ شود.

بانک/مؤسسه/ شرکت ­های وابسته متقاضی برگزاری دوره به این شیوه می­ بایست فهرست اسامی مدنظر را حداکثر تا پایان روز چهارشنبه 1401/4/18 به مؤسسه  اعلام نماید.

شایان ذکر است حداقل تعداد داوطلب برای برگزاری دوره 25 نفر بوده و دوره بر اساس تفاهم نامه مشترک بین سازمان متقاضی و مؤسسه برگزار خواهد شد.

شیوه عمومی:

الف: معرفی دانشجو از طرف سازمان محل خدمت

در این شیوه، داوطلب از طرف سازمان محل خدمت معرفی شده و دوره با حضور متقاضیان معرفی شده برگزار می­ شود و شرکت ­کنندگان در دوره تابع شرایط و ضوابط مؤسسه در برگزاری دوره خواهند بود. عملکرد آموزشی شرکت کنندگان در دوره به اطلاع سازمان محل خدمت داوطلب خواهد رسید و هزینه های مربوط نیز از طریق سازمان محل خدمت اخذ خواهد شد.

متقاضیان این شیوه می­ بایست به بخش آموزش سازمان محل خدمت مراجعه نموده و فرایند ثبت نام خود را پیگیری نمایند. شایان ذکر است سازمان متقاضی حداکثر تا پایان روز شنبه 1401/4/18 می­ بایست فهرست اسامی داوطلبان مدنظر را به مؤسسه اعلام نماید. لازم است اين دسته از داوطلبان از تاريخ 1401/4/18 تا 1401/5/15 براي انجام ثبت نام و ارسال مدارك به آدرس هاي اعلام شده در ذيل اين اطلاعيه مراجعه نمايند.

ب: شرکت در دوره با هزینه شخصی

در این شیوه داوطلبان حایز شرکت در دوره می­ توانند به صورت انفرادی و با هزینه های شخصی در دوره شرکت نمایند.

2- نحوه ثبت نام

2-1- ثبت نام داوطلبانی که توسط سازمان محل خدمت برای شرکت در دوره معرفی می­ شوند در دو مرحله و به شرح ذیل انجام می ­شود:

   1-در مرحله اول داوطلبان بایستی در مهلت مقرر به اداره آموزش بانک/ مؤسسه/ سازمان محل خدمت خود مراجعه و نسبت به ثبت نام اولیه و اعلام کدملی اقدام کنند.

   2-در مرحله دوم داوطلبان می­ بایست برای انجام مراحل بعدی ثبت نام به وب سایت مؤسسه و یا سامانه ثبت نام و اعلام نتایج مؤسسه مراجعه نمایند. بدیهی است ثبت نام قطعی داوطلبان منوط به انجام این مرحله و تکمیل فرم ثبت نام اینترنتی خواهد بود.

2-2- ثبت نام انفرادی:

داوطلبانی که متقاضی شرکت در دوره به صورت انفرادی و با هزینه­ های شخصی هستند، می­ بایست مراحل ثبت نام را شخصاً از طریق وب سایت مؤسسه و یا سامانه ثبت نام و اعلام نتایج مؤسسه به انجام رسانند.

توجه1: کلیه داوطلبان می­ بایست برای ثبت نام از تاریخ شنبه 1401/4/18 تا دوشنبه 1401/5/15 به وب سایت مؤسسه عالی آموزش بانکداری ایران به آدرس www.ibi.ac.ir بخش پذیرش دانشجو و یا سامانه ثبت نام و اعلام نتایج مؤسسه به آدرس http://azmoon.ibi.ac.ir مراجعه و اقدام به ثبت اطلاعات و بارگذاری تصویر مدارک مورد نیاز نمایند.

توجه 2: دوره به شیوه غیرحضوری و آنلاین برگزار می­ شود.

 

علاقه­ مندان شرکت­ در این دوره می­ توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ­های تماس


 27892422، 27892424، 27892468 و 22881706 تماس حاصل فرمایند.  

                

ارزیابی دقیق مخاطبان برای تصدی یک شغل یا ارتقاء به سطح شغلی بالاتر در سازمانی که در یک حوزه تخصصی مانند صنعت بانکداری فعالیت می ­کند از اهمیت ویژه ای برخوردار است. پر واضح است که اشتغال و فعالیت در حوزه بانکداری، تخصص ­های ویژه و به روز برای مواجهه با پویایی­ های این صنعت رقابتی را می ­طلبد؛ چه بسا ارزیابی­ های نادرست و خالی از دقت لازم در راستای جذب یا بازتخصیص منابع انسانی در سازمانی که در این صنعت فعالیت می ­کند، عواقب ناگواری را برای آن سازمان به همراه داشته باشد و بقای آن سازمان را به مخاطره اندازد. لذا تصمیم ­سازان و مسئولان سازمانی که قصد جذب نیروی انسانی یا بازتخصیص بهینه منابع انسانی خود را دارند، می ­بایست در انتخاب شیوه و نهادی که وظیفه ارزیابی داوطلبان را به عهده می ­گیرد، نهایت دقت را به خرج دهند.

مؤسسه عالی آموزش بانکداری ایران، با توجه به تعاملات مؤثر و گسترده­ ای که با اساتید دانشگاهی و خبرگان و صاحب­نظران حوزه ­های علوم بانکی، مالی و اقتصادی، در طول حیات خود ایجاد نموده، را می ­توان به عنوان بهترین و معتبرترین مرجع برای طراحی و برگزاری آزمون­ های مختلف تخصصی در حوزه بانکی از جمله آزمون­ های استخدامی و آزمون­ های جامع کارکنان بانک ­ها و مؤسسات اعتباری و مالی و همچنین انجام مصاحبه ­های تخصصی و علمی با داوطلبان برگزیده در تکمیل فرایند ارزیابی قلمداد نمود. علاوه بر این، تجربه تشکیل شده در مؤسسه منتج از برگزاری آزمون­ های مختلف در طی سال­ های متمادی، منجر به ایجاد و تولید فرایندها، دستورالعمل­ ها و سامانه­ های مختلف و مناست برای برگزاری انواع آزمون ­های استخدامی و تخصصی با شیوه­ های مختلف شده است، که این قابلیت­ های اجرایی نیز مزید بر اعتبار مؤسسه در برگزاری آزمون­ های استخدامی، جامع و تخصصی در نظام بانکی کشور است.

مؤسسه عالی آموزش بانکداری ایران امکانات و آمادگی انجام کامل فرایند ارزیابی مخاطبان مدنظر یک نهاد مالی به صورت آزمون کتبی(تستی یا تشریحی)، انجام مصاحبه تخصصی-علمی یا ترکیبی از این دو صورت را دارد. علاوه بر این، با توجه به اینکه مؤسسه از اواخر سال گذشته و با بروز و شیوع ویروس کرونا، نسبت به ارتقای بسترهای برگزاری کلاس ­ها و آزمون­ های غیرحضوری اقدام نموده، در حال حاضر ظرفیت برگزاری آزمون­ های الکترونیکی غیرحضوری معتبر را نیز مهیا نموده و در صورت درخواست یک سازمان قادر به برگزاری چنین آزمون­ هایی است.

مزیت قابل توجه آزمون­ های غیرحضوری هزینه­ ها بسیار پایین و انعطاف بسیار بالای آن است. از آنجا که فرایند ارزیابی سطح دانش، تخصص و مهارت کارکنان شاغل در یک سازمان با اهدف مختلفی می­ تواند برگزار شود، این دو ویژگی ارزنده و منحصر به فرد می­ تواند در ارزیابی جامع کارکنان شاغل در یک سازمان بسیار حایز اهمیت باشد؛ چراکه با این شیوه می ­توان طی یک برنامه­ ریزی بلندمدت بدون اینکه نیاز باشد کارمند محل کار خود را ترک نماید و هزینه­ های تردد و تعامل با سایرین را خصوصا در شرایط فعلی (شیوع ویروس کرونا) متحمل شود، فرایند ارزیابی را در قالب آزمون الکترونیکی شامل سؤالات متنوع (چهارگزینه­ ای، تشریحی، پاسخ کوتاه، جای خالی و ...) یا مصاحبه برخط در محل خدمت به دفعات و در بازه های زمانی کوتاه (مثلا یک ساعت) انجام داد و کلیه داده­ های مربوط به آزمون­ های مختلف هر داوطلب که در زمان های مختلف برگزار شده را در بانک اطلاعاتی مربوط نگهداری نمود. سپس با استفاده از شیوه ­های علمی، داده­ های آزمون را مورد تحلیل و بررسی قرار داد. چنین تحلیل ­هایی نه تنها به ارزیابی دقیق تر و منسجم ­تر از آزمون دهنده منجر می­ شود بلکه نقاط قوت و ضعف آزمون­ دهندگان را مشخص می­ نماید که می­ توان بر اساس آن نیازسنجی آموزشی و برنامه ­آموزشی هدفمندتری را تدوین نمود.

سازمان ­های متقاضی می ­توانند درخواست خود را به صورت مکتوب به مؤسسه اعلام نموده یا به منظور کسب اطلاعات بیشتر با شماره ­های 27899240 - 27899210 تماس حاصل نمایند.

 

 

به منظور آشنایی بیشتر کارکنان شبکه بانکی با تغییر و تحولات این حوزه و آخرین دستاوردهای علمی و تکنولوژیکی صنعت بانکداری در سطح بین المللی، سمینارهای آموزشی در قالب برنامه یک یا چند روزه  نیز طراحی و ارائه می شود.

 

  سمینارهای آموزشی برگزار شده:

 

سمینار آموزشی بازاریابی خدمات بانکی راهکاری برای توسعه فراگیری مالی در عصر تحول دیجیتال

سمینار آموزشی «زیست بوم چک»

سمینار آموزشی ادغام و اکتساب در بانکداری 

 سمینار آموزشی کفایت سرمایه مبتی بر توافقنامه های بال 2 و بال 3

سمینار آموزشی مدیریت دارایی ها و بدهی ها در نظام بانکی کشور

سمینار آموزشی مدیریت ریسک عملیاتی در شعب بانک ها و موسسات اعتباری

 سمینار آموزشی ابعاد تقلب در چک و راهکارهای پیشگیری از آن

یکی از منابع ریسکی که یک سازمان با آن مواجه است، ریسک عملیاتی است که ناشی از عملکرد نادرست یا ناقص سامانه­ ها، فرایندها و اشتباهات انسانی نیروی کار در آن سازمان است. در بین عوامل ایجاد کننده ریسک عملیاتی، اشتباهات و خطاهای انسانی که نیروی کار در محیط کار مرتکب می­ شود، سهم عمده ­ای را به خود اختصاص داده است و باید مورد توجه مدیران سازمان قرار گیرد. آموزش صحیح و مؤثر نیروی انسانی یک سازمان کارآمدترین راهکار برای مدیریت این ریسک بوده و علاوه برآن منافع قابل توجه دیگری را نیز به دنبال دارد.

مؤسسه عالی آموزش بانکداری ایران را با توجه سابقه طولانی در برگزاری دوره ­ها و رویدادهای تخصصی متنوع علمی و آموزشی و همچنین تعاملات مؤثر و گسترده با اساتید دانشگاهی و خبرگان و صاحب­نظران حوزه­ های علوم بانکی، مالی و اقتصادی، می­ توان به عنوان بهترین و معتبرترین مرجع برای طراحی و برگزاری دروه ­های مختلف تخصصی در حوزه بانکی و مالی با شیوه ­های مختلف حضوری و غیرحضوری قلمداد نمود.

فرایند شناسایی نیازهای آموزشی یک نهاد مالی را می ­توان با برگزاری آزمون­ های جامع هدفمند از کارکنان حوزه­ های مختلف نهاد مالی انجام داد و با تحلیل و بررسی نتایج آزمون و همچنین با به اشتراک ­گذاری نتایج با مدیران ارشد نهاد مالی و دریافت بازخوردهای مرتبط نیازهای آموزشی هر حوزه تخصصی را تعیین و برنامه برگزاری دوره ­های  آموزشی مورد نیاز را طراحی نمود.

سازمان ­های متقاضی می ­توانند درخواست خود را به صورت مکتوب به مؤسسه اعلام نموده یا به منظور کسب اطلاعات بیشتر با شماره ­های 27899240 - 27899210 تماس حاصل نمایند.

  ورود به صفحه سفارش دوره های آموزشی

 

معاون آموزشی و پژوهشی: آقای دکتر محمد امیدی نژاد

 مسئول دفتر: آقای حسنی


 شماره تماس:
27893807  

 پست الكترونيك:  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید