سی ­و ششمین مباحثه علمی با عنوان «زیست بوم چک با نگاهی ویژه به الزامات قانونی و ملاحظات نظارتی مترتب بر آن» در ساعت 8:30 مورخ سه شنبه 23 شهریورماه 1400 به صورت آنلاین  برگزار گردید. در این مباحثه جمع کثیری از کارکنان واحد نظارت بانک ها و موسسات اعتباری غیربانکی بانک­ ها و موسسات اعتباری غیربانکی کشور حضور داشتند.برخی از موضوعاتی که در این مباحثه مورد بحث و تحلیل قرار گرفت به شرح ذیل بود:

زیست بوم چک چیست و چه موجودیت‌ هایی در آن دخیل هستند؟

هر یک از موجودیت‌ های موجود در زیست بوم یاد شده، چه وظایفی را بر عهده دارند؟

معماری و نحوه ارتباطات زیر سیستم‌های موجود در طرح تحول چک چگونه می‌باشد؟ (آشنایی با زیست‌بوم چک شامل ارتباطات سیستمی، عملکرد و همچنین سایر زیرسیستم‌هایی که به نوعی با سامانه‌های موجود در طرح تحول چک (شامل صیاد 2، پیچک، چکاوک 4 و چک دیجیتال) درگیر هستند.)

نحوه ارائه خدمت، احراز هویت و همچنین معماری سرویس‌های ارائه شده در بستر برنامک‌ های موبایلی حوزه پرداخت به چه صورت می‌باشد؟

الزامات و قوانین جدید حاکم بر چک چیست؟ (تصریح و شفاف‌سازی الزامات جدید حاکم بر چک، شامل امکانات و ظرفیت‌ های به وجود آمده، وظایف مشتریان، وظایف شعب، محرومیت‌ های تبیین شده در قانون و ...

مکانیزم عملکرد در خصوص چک‌های طرح جدید و طرح قدیم به چه صورت می‌باشد؟

صیاد (پیچک) چیست و ماموریت آن در در طرح تحول چک چه بوده و چه خدماتی را به مشتریان و بانک‌ ها ارائه می‌دهد؟

آخرین تغییرات ایجاد شده در زمینه روال‌های سنتی شعب (چک‌های موردی، چک‌های تضمینی و چک‌های بانکی و ...) به چه صورت می‌باشد؟

چه کانال‌ها و ابزارهایی امکان ارائه خدمت به مشتریان (در حوزه چک) را دارند و تفاوت‌ های آنان در چیست؟

  دریافت فایل بروشور دوره

چنانچه بانک ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی متقاضی برگزاری مباحثه مذکور در محل آن بانک و یا مؤسسه عالی آموزش بانکداری ایران  به صورت حضوری و یا آنلاین باشند، می توانند درخواست خود را به مدیریت آموزش حرفه ای اعلام نمایند.

شماره تماس: 27892498 - 27892475