فرم پیش ثبت نام دوره کاربرد افزونه  ModelRisk اکسل در محاسبات مدیریت ریسک بانکی


معرفی دوره:  

ModelRisk یک افزونه شبیه ساز مونت کارلو از نرم افزار اکسل است که توسط گروه تحقیقاتی VoseSoftware ابداع گردید که اجازه می دهد استفاده کنندگان از اکسل مفهوم عدم قطعیت و اجرای شبیه سازی مونت کارلو را در صفحات گسترده اکسل اجرایی نمایند. این افزونه با ویژگی هایی که در اختیار دارد باعث اجرای راحت اکثر مدلهای مدیریت ریسک (بانک، بورس وبیمه) می گردد. در این افزونه براحتی انواع توزیع های آماری (گسسته، پیوسته و آمیخته)، انواع سری های زمانی و فرایندهای تصادفی (زمان گسسته و زمان پیوسته)، انواع توابع مفصل  (Copula) (برای مطالعه همبستگی ها) براحتی شبیه سازی شده و همچنین براحتی می توان این مولفه ها را (حتی بصورت ترکیبی) بر روی داده های واقعی برازش داد. تحلیل هایی نظیر تحلیل مقادیر فرین، خودگردان سازی، بهینه یابی، تحلیل حساسیت و... که در مدیریت ریسک بسیار کاربردی هستند این افزونه را بسیار جذاب تر می نماید. ویژگی بارز این افزونه این است که رهیافت های محاسباتی پیچیده در مدیریت ریسک را براحتی در قالب چند منو از پیش تعیین شده انجام می دهد که انجام کارهای مشابه در نرم افزارهایی نظیر R   و یا Matlab مستلزم نوشتن کدخطهای زیاد و استفاده از جعبه ابزارها و بسته های این نرم افزارهاست.

اهداف دوره:

 آشنایی با ابزارهای محاسباتی مورد نیاز در مدیریت ریسک بانکی و نحوه اجرای آنها

 اجرای ابزارهای محاسباتی فوق الذکر در افزونه ModelRisk

مخاطبان دوره:
کارکنان واحدهای مدیریت ریسک و برنامه ریزی، طرح و برنامه و اعتبارات

پیشنیاز دوره:

 آشنایی مقدماتی با اکسل و مقدماتی از مدیریت ریسک و نظریه آمار و احتمال

مدت دوره: 16 ساعت 


بانک ها، موسسات اعتباری و سایر سازمان ها و شرکت های ذیربط می توانند به صورت سفارشی دوره های آموزشی موردنظر برای کارکنان خود را از طریق تکمیل فرم پیش ثبت نام اشخاص حقوقی اعلام نمایند.

پس از تکمیل و ارسال فرم پیش ثبت نام، کارشناس آموزش حرفه ای موسسه عالی آموزش بانکداری ایران در اسرع وقت با نماینده یا رابط آموزشی معرفی شده، برای انجام هماهنگی های لازم و برنامه ریزی برای برگزاری دوره تماس خواهد گرفت.

پس از به حد نصاب رسیدن دوره اسامی باید به صورت مکتوب به مدیریت آموزش حرفه ای اعلام گردد.

در صورت نیاز به کسب اطلاعات و راهنمایی بیشتر با کارشناسان دوره های آموزش حرفه ای موسسه با شماره های 27892457 و 27892458 و 27892446 تماس حاصل فرمایید.

 

 فرم پیش ثبت نام :