فرم پیش ثبت نام دوره مدیریت ریسک عملیاتی در بانک ها


معرفی دوره:

تجربیات دهه‌های اخیر بازارهای مالی بین‌المللی، ورشکستگی و انحلال بسیاری از نهادهای مالی و اثرات جبران ناپذیر اقتصادی و اجتماعی آن، توجه نهادهای بین‌المللی ازجمله کمیته بال را به موضوع مدیریت ریسک و تدوین استانداردهایی در راستای ارتقاء سلامت محیط کسب‌و‌کار جلب نمود. کمیته بال مدیریت ریسک را فرآیند شناسایی، اندازه‌گیری، کنترل و کاهش انواع ریسک و ایجاد یک رویکرد آینده‌نگر نسبت به مشکلات احتمالی در حوزه کسب‌و‌کار بانک‌ها معرفی می‌نماید.

طبق آخرین نظرسنجی انجام شده از بانک‌ها مهم‌ترین عامل زیان در صنعت بانکداری وقوع انواع ریسک‌های عملیاتی گزارش شده است. کمیته بال نیز ریسک عملیاتی را هر گونه زيان ناشي از چهار عنصر رويدادهاي خارجي، نیروی انسانی، فرآیند‌ها و سيستم‌های داخلی تعریف نموده است.

در حال حاضر مطالب اندکی در این زمینه به زبان فارسی به رشته تحریر در آمده است، لذا در این مجموعه در نظر است تا با بهره‌گیری از آخرین یافته‌های داخلی و خارجی مجموعه‌ای در قالب کارگاه آموزشی با عنوان مدیریت ریسک عملیاتی در بانک ها در اختیار مدیران و کارشناسان نظام بانکی کشور، محققان و دانشجویان این حوزه قرار گیرد. این دوره در دو بخش مفاهیم پایه ای ریسک عملیاتی و مدلها و محاسبات ریسک عملیاتی تبیین گردیده است.

اهداف دوره:

 معرفی چارچوب کلی مدیریت ریسک عملیاتی در موسسات مالی و اعتباری و نحوه مدل سازی و مدیریت موثر آن در چارچوب حاکمیت ریسک سازمان

مخاطبان دوره:

کارکنان شبکه بانکی فعال در کلیه بخش‌های مدیریت ریسک، بازرسی و نظارت

پیشنیاز دوره: فاقد پیشنیاز

مدت دوره: 24 ساعت


بانک ها، موسسات اعتباری و سایر سازمان ها و شرکت های ذیربط می توانند به صورت سفارشی دوره های آموزشی موردنظر برای کارکنان خود را از طریق تکمیل فرم پیش ثبت نام اشخاص حقوقی اعلام نمایند.

پس از تکمیل و ارسال فرم پیش ثبت نام، کارشناس آموزش حرفه ای موسسه عالی آموزش بانکداری ایران در اسرع وقت با نماینده یا رابط آموزشی معرفی شده، برای انجام هماهنگی های لازم و برنامه ریزی برای برگزاری دوره تماس خواهد گرفت.

پس از به حد نصاب رسیدن دوره اسامی باید به صورت مکتوب به مدیریت آموزش حرفه ای اعلام گردد.

در صورت نیاز به کسب اطلاعات و راهنمایی بیشتر با کارشناسان دوره های آموزش حرفه ای موسسه با شماره های 27892457 و 27892458 و 27892446 تماس حاصل فرمایید.

 

 فرم پیش ثبت نام :