فرم پیش ثبت نام دوره مدیریت و نظارت ریسک بازار در صنعت بانکداری


معرفی دوره:

 با توجه به تغییرات مداوم در عوامل محیطی و سیستم‌های اقتصادی هر روز ریسک‌های متفاوتی بر ساختار مالی بانك‌ها اثر می‌گذارند. از اين رو بانک‌ها به‌دلیل ماهیت فعالیت‌هاي خود با ریسک‌های متعددی دست‌وپنجه نرم می‌کنند. چهار ریسک اصلی که بانک‌ها با آن مواجه هستند ریسک اعتباری، ریسک بازار، ریسک نقدینگی و ریسک عملیاتی است. يکي از ریسک‌هاي با اهمیت در بانک‌ها، ریسک بازار است. سرمایه‌گذاری در دارایی‌هایی که ارزش آنها به‌صورت روزانه تغییر می‌کند مثل سهام، اوراق بدهی، ارز، طلا، کالاهای اساسی و ... بانک را با ریسک بازار مواجه می‌کند. در اين دوره، ابتدا مفاهيم کليدي مربوط به ريسک بازار و در ادامه روش‌هاي محاسباتي آن تشريح خواهد شد.

اهداف دوره:

 ارتقاء سطح دانش و مهارت کارکنان مرتبط به شبکه بانکي با رويکردهاي نوين مربوط به ريسک بازار

 افزايش اطلاعات مربوط به شيوه‌هاي نظارت بر فرآيند مديريت ريسک بازار

 آشنايي با مقررات و استانداردهاي بين‌المللي مرتبط

مخاطبان دوره:

کارکنان واحدهای  مدیریت و ریسک و برنامه ریزی، اعتبارات،  بازرسی، حسابرسی

پیشنیاز دوره:
 
آشنایی با مفاهيم ريسک و انواع آن در بانک و صورت‌هاي مالي و اقلام مختلف آن

مدت دوره: 8 ساعت


بانک ها، موسسات اعتباری و سایر سازمان ها و شرکت های ذیربط می توانند به صورت سفارشی دوره های آموزشی موردنظر برای کارکنان خود را از طریق تکمیل فرم پیش ثبت نام اشخاص حقوقی اعلام نمایند.

پس از تکمیل و ارسال فرم پیش ثبت نام، کارشناس آموزش حرفه ای موسسه عالی آموزش بانکداری ایران در اسرع وقت با نماینده یا رابط آموزشی معرفی شده، برای انجام هماهنگی های لازم و برنامه ریزی برای برگزاری دوره تماس خواهد گرفت.

پس از به حد نصاب رسیدن دوره اسامی باید به صورت مکتوب به مدیریت آموزش حرفه ای اعلام گردد.

در صورت نیاز به کسب اطلاعات و راهنمایی بیشتر با کارشناسان دوره های آموزش حرفه ای موسسه با شماره های 27892457 و 27892458 و 27892446 تماس حاصل فرمایید.

 

 فرم پیش ثبت نام :