فرم پیش ثبت نام دوره رتبه بندی اعتباری مشتریان بانک ها با استفاده از داده کاوی با مثال کاربردی در نرم افزار کلمنتاین


معرفی دوره:

 کاهش ریسک و مخاطرات و استفاده از فرصت‌ها در حوزه بانکداری از مسائل مورد توجه محققان بوده و تحت عنوان اعتبارسنجی اشخاص حقیقی و حقوقی از آن یاد می شود. اعتبارسنجی مشتریان در ارائه تصویری شفاف از وضعیت و توانایی مشتری در ایفای به موقع تعهدات، بازداشتن آنان از استفاده بیش از حد منابع و سقوط به ورطه بحران مالی نقش اساسی دارد. رتبه‌بندی اعتباری یک وسیله آماری است که به منظور تعیین درجه ریسک پرداخت وام به مشتریان به کار می‌رود. لذا استفاده از رتبه بندی اعتباری می‌تواند به بانک برای اعطای تسهیلات با اطمینان بیشتر کمک کند. استفاده از علم روز در راستای تحقق هر چه بهتر سیستم اعتبارسنجی مشتریان اعتباری نیازی مبرم می‌باشد. در این بین نرم‌افزار کلمنتاین بهترین نرم‌افزار داده‌کاوی است که از نمایش گرافیکی برای ارتباط با کاربر استفاده می‌کند. کار در کلمنتاین شبیه استفاده از یک سیستم ساخت فرایند‌های تصویری است که می‌تواند داده‌های جهان واقعیت و آمار و الگوریتم‌های پیچیده را در دل خود بیان کند.

اهداف دوره:

آموزش اعتبارسنجی و رتبه‌بندی مشتریان حقیقی بانک (در قالب خوش‌حساب و بدحساب) با استفاده از نرم‌افزار کلمنتاین

 به‌کارگیری الگوریتم‌های مختلف نرم‌افزار از جمله درخت‌های تصمیم، شبکه عصبی، ماشین بردار پشتیبان و الگوریتم K-Means

مخاطبان دوره:

کارکنان واحدهای مدیریت ریسک و برنامه ریزی و اعتبارات

پیشنیاز دوره: فاقد پیشنیاز

مدت دوره: 16 ساعت


بانک ها، موسسات اعتباری و سایر سازمان ها و شرکت های ذیربط می توانند به صورت سفارشی دوره های آموزشی موردنظر برای کارکنان خود را از طریق تکمیل فرم پیش ثبت نام اشخاص حقوقی اعلام نمایند.

پس از تکمیل و ارسال فرم پیش ثبت نام، کارشناس آموزش حرفه ای موسسه عالی آموزش بانکداری ایران در اسرع وقت با نماینده یا رابط آموزشی معرفی شده، برای انجام هماهنگی های لازم و برنامه ریزی برای برگزاری دوره تماس خواهد گرفت.

پس از به حد نصاب رسیدن دوره اسامی باید به صورت مکتوب به مدیریت آموزش حرفه ای اعلام گردد.

در صورت نیاز به کسب اطلاعات و راهنمایی بیشتر با کارشناسان دوره های آموزش حرفه ای موسسه با شماره های 27892457 و 27892458 و 27892446 تماس حاصل فرمایید.

 

 فرم پیش ثبت نام :