فرم پیش ثبت نام دوره رتبه بندی اعتباری مشتریان بانک ها با استفاده از داده کاوی با مثال کاربردی در نرم افزار کلمنتاین


معرفی دوره:

کاهش ریسک و مخاطرات و استفاده از فرصت‌ها در حوزه بانکداری از مسائل مورد توجه محققان بوده و تحت عنوان اعتبارسنجی اشخاص حقیقی و حقوقی از آن یاد می شود. اعتبارسنجی مشتریان در ارائه تصویری شفاف از وضعیت و توانایی مشتری در ایفای به موقع تعهدات، بازداشتن آنان از استفاده بیش از حد منابع و سقوط به ورطه بحران مالی نقش اساسی دارد. رتبه‌بندی اعتباری یک وسیله آماری است که به منظور تعیین درجه ریسک پرداخت وام به مشتریان به کار می‌رود. لذا استفاده از رتبه بندی اعتباری می‌تواند به بانک برای اعطای تسهیلات با اطمینان بیشتر کمک کند. استفاده از علم روز در راستای تحقق هر چه بهتر سیستم اعتبارسنجی مشتریان اعتباری نیازی مبرم می‌باشد. در این بین نرم‌افزار کلمنتاین بهترین نرم‌افزار داده‌کاوی است که از نمایش گرافیکی برای ارتباط با کاربر استفاده می‌کند. کار در کلمنتاین شبیه استفاده از یک سیستم ساخت فرایند‌های تصویری است که می‌تواند داده‌های جهان واقعیت و آمار و الگوریتم‌های پیچیده را در دل خود بیان کند.

اهداف دوره:

آموزش اعتبارسنجی و رتبه‌بندی مشتریان حقیقی بانک (در قالب خوش‌حساب و بدحساب) با استفاده از نرم‌افزار کلمنتاین

 به‌کارگیری الگوریتم‌های مختلف نرم‌افزار از جمله درخت‌های تصمیم، شبکه عصبی، ماشین بردار پشتیبان و الگوریتم K-Means

مخاطبان دوره:

کارکنان واحدهای مدیریت ریسک و برنامه ریزی و اعتبارات

پیشنیاز دوره: فاقد پیشنیاز

مدت دوره: 16 ساعت 


متقاضیان شرکت در دوره های آموزش حرفه ای می توانند با تکمیل فرم پیش ثبت نام برای شرکت در دوره های آموزش بعدی که ثبت نام آنها به اتمام رسیده یا برگزارشده است اعلام آمادگی نمایند.

تاریخ قطعی شروع دوره و نحوه پرداخت هزینه ثبت نام پس از به حد نصاب رسیدن تعداد متقاضیان اطلاع رسانی خواهد شد.

توجه: تکمیل فرم پیش ثبت نام به منزله ثبت نام قطعی نمی باشد، بلکه متقاضی علاقمندی خود را برای شرکت در دوره آموزشی مورد نظر اعلام می دارد.

در صورت نیاز به کسب اطلاعات و راهنمایی بیشتر با کارشناسان دوره های آموزش حرفه ای موسسه با شماره های 27892458 و 27892457 و 27892446 تماس حاصل فرمایید.

 

 فرم پیش ثبت نام :