مشخصات فردی:

نام: فرشاد

نام خانوادگی: حیدری

اهم مشاغل: معاونت نظارت بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، عضو هیات مدیره بانک های تجارت و ملی ایران، ریاست هیات مدیره و مدیرعامل بانک ملی ایران و مدیرعامل صندوق بازنشستگی کارکنان بانک ها

 

"مؤسسه علوم بانکی ایران"  در سال 1342 به منظور فراهم آوردن امکانات و بسترهای مناسب تحقیق و تحصیل و کسب تخصص برای کارمندان بانک ­ها و مؤسسات مالی کشور و همچنین ترویج و اشاعه بانکداری و انجام تحقیقات علمی با مشارکت مالی و اداری بانک­ های مرکزی، ملی و سپه تأسیس و تا سال 1358 به فعالیت خود ادامه داد. این مؤسسه در راستای حصول اهداف انقلاب فرهنگی در دانشگاه ­های سراسر کشور، از سال 1359 الی 1365 تعطیل و در مجتمع علوم اداری و بازرگانی (دانشگاه علامه طباطبائی فعلی) ادغام شد. طرح بازگشایی "مؤسسه علوم بانکی ایران" با نام "مرکز آموزش بانکداری" بعد از تصویب قانون عملیات بانکی بدون ربا که تحولی عظیم در نظام بانکداری جمهوری اسلامی ایران را به ­دنبال داشت، و با هدف پرورش نیروی انسانی متعهد و کاردان به منظور تأمین نیازهای آتی نظام بانکی کشور، مد­نظر بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت و اساسنامه آن در پانصد و هشتاد و یکمین جلسه شورای پول و اعتبار مورخ 1364/12/18 به­ عنوان یک مرکز آموزشی غیر انتفاعی مشروط به انجام پاره­ای از اصلاحات به تصویب رسید و مرکز از مهر ماه سال 1365 برای دوره دوساله بانکداری (دوره آموزشی بعد از دیپلم) از بین کارکنان بانک­ ها اقدام به پذیرش دانشجو نمود. پس از تصویب طرح اولیه و اعمال تغییرات مورد نظر در نهایت اساسنامه مؤسسه در ششصد و سی و دومین جلسه مورخ 1366/11/10 شورای پول و اعتبار به تصویب نهایی رسید. نام "مرکز آموزش بانکداری" در سال 1369 به "مؤسسه بانکداری ایران"، در سال 1377 به "مؤسسه عالی بانکداری ایران" و از سال 1393 تاکنون به "مؤسسه عالی آموزش بانکداری ایران" تغییر یافته است.

مؤسسه عالی آموزش بانکداری ایران، در راستاي پوشش به نيازهاي آموزشي كاركنان سيستم بانكي و موسسات مالي و اعتباري كليه شهرستان هاي كشور در حال حاضر علاوه بر كلان شهر تهران، در هشت كلان شهر ديگر شامل: مشهد، اصفهان، شيراز، تبريز، اهواز، كرمان، رشت، و ساري نيز با عنوان واحدهاي آموزشي شهرستان فعاليت مستمر و موثر دارد. در واقع اين واحدها نقش قطب­هاي آموزشي موسسه عالي آموزش بانكداري ايران را براي شهرستان­ هاي مجاور خود داشته، فرصت بهره ­مندي گروه­ هاي هدف و مورد نظر موسسه را از آموزش­ هاي مختلف بانكي در سراسر كشور مهيا ساخته است. واحدهاي اصفهان و مشهد باسابقه­ ترين واحدهاي مؤسسه در بين واحدهاي شهرستان بوده، فعاليت آموزشي خود را به ترتيب از سال­هاي 1366 و 1368 خورشيدي با پذيرش دانشجو در دوره در سطح كارداني رشته امور بانكي شروع و با پذيرش دانشجو در دوره ­های در سطح كارشناسي پيوسته، كارشناسي ناپيوسته و كارشناسي ارشد، توسعه بخشيده ­اند. علاوه بر آموزش ­های دوره­ های بلند مدت، مؤسسه فعالیت­ های عمده­ ای در حوزه آموزش­ های کوتاه مدت حرفه­ ای و تخصصی علی ­الخصوص در سال­های 1379 به بعد که مصادف با ظهور بانک­های خصوصی در صنعت بانکداری کشور بود داشته است که در قسمت مربوط در دسترس است.  

 

 

 

دعوت به همكاري افتخاري با انجمن فارغ‌التحصيلان مؤسسه عالي آموزش بانكداري ايران

  پيام انجمن

به اطلاع اعضاي محترم انجمن مي‌رساند به منظور بهره‌مندي از توانايي‌ها، دانش، تجربيات و نظرات و پيشنهادات فارغ‌التحصيلان ارجمند و در راستاي بهبود فعاليت‌هاي انجمن، بدين‌وسيله از حضور اعضايي كه تمايل به همكاري افتخاري با اين مجموعه را دارند دعوت بعمل مي‌آيد تا مشخصات و زمينه همكاري خود را به پست الكترونيكي به آدرس این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید ارسال نمايند.

با سلام و احترام، همانگونه كه استحضار داريد بانكداران حرفه‌اي كشور بخوبي دريافته‌اند كه بانكداري موفق مستلزم توجه و آگاهي به مجموعه گسترده‌اي از مباحث كارشناسي در حوزه‌هاي مختلف اعم از مالي، اقتصادي، فني و منابع انساني است بطوري كه همه بانك‌هاي دولتي و خصوصي در طول دو دهه اخير از نظر كمي و كيفي اقدام به توسعه ساختارهاي ستادي خود جهت ارتقاي سطح نيروهاي كارشناسي بمنظور تحليل مستمر شرايط بيروني و دروني خود جهت تعيين اهداف كلان و خرد سازمان و حركت بسمت تحقق اهداف تعيين شده نموده‌اند. همچنين بالندگي صنعت بانكداري ضرورتاً ناشي از تحليل‌هاي تخصصي و توسعه يافته ‌تر از محتواي كارشناسي‌ها و بررسي‌هاي انجام شده در مباحث نظري و محلي توسط كارشناسان و مديران ديگر مي‌باشد كه تنها از اين طريق مي‌توان به درك عميق‌تر و در نتيجه بهبود مستمر شرايط و رفع معضلات بانك‌ها پرداخت و شرايط رقابت را به سمت رقابتي سالم و كارآمد تغيير داد. از آنجائيكه مؤسسه عالي آموزش بانكداري ايران بعنوان بكي از معتبرترين مراكز علمي، تخصصي و پژوهشي در زمينه بانكداري در كشور طي ساليان دراز به آموزش و پرورش دانشجويان پرداخته و بسياري از فارغ‌التحصيلان آن همواره در سطوح مديران عالي و كارشناسان مطرح شبكه پولي و بانكي كشور مي‌باشند لذا اين انجمن بمنظور برقراري ارتباط، تعامل و همكاري نزديك با دانش آموختگان محترم و استفاده از پتانسيل‌ها، تخصص و تجارب آنان در رشد و توسعه فعاليت‌هاي سيستم پولي و بانكي كشور، از كليه مديران، كارشناسان و كاركنان فارغ‌التحصيل مؤسسه عالي آموزش بانكداري كه در بخش‌هاي تحقيقاتي، پژوهشي، آموزشي، مالي، اقتصادي، آمار، فناوري اطلاعات و علوم انساني تخصص يا فعاليت دارند دعوت بعمل مي‌آورد تا ضمن تكميل و ارسال فرم عضويت در انجمن فارغ‌التحصيلان مؤسسه عالي آموزش بانكداري ايران (از طريق لينك موجود در بخش عضويت در انجمن)، نسبت به ارسال مقالات و گزارشات علمي و اعلام هرگونه همكاري جهت ارتقاء جايگاه و فعاليت انجمن اقدام نمايند. 

عضويت در انجمن

عنايت به اهميت حضور و نقش دانش آموختگان در ارتقاء فعاليت و شكوفايي انجمن فارغ‌التحصيلان و به منظور بروزرساني اطلاعات اعضاء خواهشمند است نسبت به تكميل فرم ضميمه و ارسال آن به پست الكترونيكي انجمن به آدرس این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید اقدام فرمايند.

 

محل دریافت فرم

  تماس با انجمن:

نام

تلفن تماس

خانم اكراري

02166912735

آقاي برين

09121987704

آقاي عناصري

09126221953

آقاي ناظم‌ زاده

09123036395

آقاي فضلي

09125571003

آقاي مخبري

09121206831

 

 این صفحه براي سپاس و قدردانی و زنده نگه داشتن یاد کسانی است که در زمانهای مختلف خدمات ارزنده ای در جايگاه ریاست مؤسسه ارائه کردند .              
                                                                                                           

 شادروان جلال عبده

تحصيلات: درجه دكترا در حقوق از دانشگاه پاريس، ديپلم عالي در حقوق خصوصي، ديپلم عالي در علوم اقتصادي و مالي، ديپلم عالي در حقوق بين‌المللي عمومي.

اهم مشاغل: دادستان ديوان كيفر، معاون نمايندگي دائم ايران در سازمان ملل متحد، قائم مقام مدير كل بانك ملي ايران، نماينده ايران در بانك جهاني و صندوق بين‌المللي پول، سفير و نماينده دائم ايران در سازمان ملل متحد، حكمران گينه‌نو، كميسر اجراي رفراندوم در كامرون (افريقا)، وزير امور خارجه، مدير عامل كانون بانك‌ها.


خداداد فرمانفرمائيان

تحصيلات: ليسانس و فوق ليسانس از دانشگاه استانفورد، دكترا در اقتصاد از دانشگاه كلرادو.

اهم مشاغل: رئيس دفتر اقتصادي سازمان برنامه، معاون اقتصادي و مالي سازمان برنامه، عضويت شوراي عالي اقتصاد، عضويت شوراي پول و اعتبار، قائم مقام رئيس كل بانك مركزي ايران،رئيس كل بانك مركزي.


 سيروس بابك سميعي

تحصيلات: دكترا در علوم سياسي و اقتصادي از دانشگاه كانزاس

اهم مشاغل: تدريس در مؤسسه علوم بانكي ايران، رئيس دفتر بودجه، مدير امور مالي، سرپرست امور اقتصادي و معاون در سازمان برنامه، معاون وزارت دارائي، قائم مقام رئيس هيأت دائمي بانك جهاني در شرق افريقا، قائم مقام رئيس كل بانك مركزي ايران، مدير عامل بانك ايران و عرب.

مدت تصدي: 50-1347


جواد مهذّب

 تحصيلات: فوق ليسانس علوم سياسي از دانشگاه اينديانا و دكترا در علوم اداري از دانشگاه كاليفرنيا جنوبی
 اهم مشاغل: قاضي دادگستري، كفيل مؤسسه علوم اداري و بازرگاني دانشگاه تهران،مشاور رئيس كل بانك مركزي ايران، عضو شوراي عالي آموزش و پرورش، عضو هيأت امناي دانشگاه شيراز.
مدت تصدي: 53-1350


 

شادروان نظام‌الدين طه

تحصيلات:  دكتراي دولتي در حقوق از دانشگاه پاريس
اهم مشاغل: مشاغل متعدد در وزارت دارائي، استاندار اصفهان
مدت تصدي: 57-1353


 

 شادروان احمد رخشاني

تحصيلات:  دكتراي اقتصاد از دانشگاه پاريس
اهم مشاغل: تدريس در مؤسسه علوم بانكي و مدرسه عالي ادبيات و زبان‌هاي خارجي.
مدت تصدي: قسمتي از فاصله 58-1357 


 

 تقي نجفيان

تحصيلات: ليسانس از مؤسسه علوم بانكي ايران، فوق‌ ليسانس در مديريت بازرگاني از دانشگاه علوم اداري و مديريت بازرگاني دانشگاه تهران.

اهم مشاغل: رئيس كارگزيني، معاون مالي و اداري بانك مركزي جمهوري اسلامي ايران، معاون اداري و مالي مترو 

مدت تصدي: 1368-1365


شادروان علي فرهندي

تحصيلات: دكترا در مديريت بين‌المللي از دانشگاه كانزاس (دالاس).
اهم مشاغل: دانشيار، معاون، رئيس مؤسسه تحقيقات اقتصادي دانشكده اقتصاد دانشگاه تهران، مشاور رئيس كل بانك مركزي جمهوري اسلامي ايران، معاون آموزشي و نظارت بيمه مركزي، مدير عامل بيمه آسيا
مدت تصدي: 71-1369فتح‌اله ميرزاباقري

تحصيلات: ليسانس در اقتصاد و مديريت از دانشگاه شيراز، فوق ليسانس و دكترا در اقتصاد از دانشگاه پنسيلوانيا (فيلادلفيا).

اهم مشاغل: دانشيار دانشگاه شيراز، عضو كميته برنامه‌ريزي گروه علوم انساني در شورايعالي انقلاب فرهنگي، معاون دانشگاه شيراز، دانشيار دانشگاه پنسيلوانيا و داكوتاي شمالي.
مدت تصدي:  73-1371

  رضا شيوا 

 تحصيلات: ليسانس اقتصاد از دانشگاه تهران، فوق‌ ليسانس اقتصاد از دانشگاه هوستون (تگزاس) دكترا در مهندسي سيستم‌هاي اقتصادي از دانشگاه هوستون، گواهينامه تخصصي از شركت بيمه متروپوليتن امريكا.

 اهم مشاغل: استاديار و رئيس گروه اقتصاد نظري مؤسسه تحقيقات اقتصادي دانشكده اقتصاد دانشگاه تهران، عضو كميسيون شوراي ارزشيابي مدارك تحصيلي خارج از كشور- وزارت فرهنگ و آموزش عالي، مشاور تحقيقاتي رئيس كل و رئيس مؤسسه تحقيقات پولي و بانكي بانك مركزي جمهوري اسلامي ايران، مدير عامل مؤسسه مالي و اعتباري بنياد.

مدت تصدي: 7 شهريور ماه 1373 الي 27 آذرماه 1373


سيدمهدي عمراني

تحصيلات: دكتراي حقوق از دانشگاه نوشاتل سوئيس

 اهم مشاغل: كارشناس دفتر نمايندگي سازمان ملل متحد در ژنو، مشاور مقام رياست كل بانك مركزي جمهوري اسلامي ايران، عضو هيأت علمي مؤسسه عالي بانكداري ايران، رئيس و مدير حقوقي بانك مركزي، عضو هيأت داوري بورس اوراق بهادار.

مدت تصدي: 1382-1373


سيدمحمد طبيبيان

تحصيلات: ليسانس اقتصاد از دانشگاه شيراز، فوق ليسانس اقتصاد از دانشگاه شيراز، دكتراي اقتصاد از دانشگاه دوك امريكا، دوره تخصصي برنامه‌ريزي دانشگاه برونولوتچنز برلن شرقي.
 اهم مشاغل: مدير كل اقتصاد كلان،سازمان برنامه و بودجه، عضو هيأت علمي دانشگاه صنعتي اصفهان، استاد مدعو- دانشگاه استنفورد امريكا، معاون اقتصادي سازمان برنامه‌ و بودجه، رئيس مؤسسه عالي پژوهش در برنامه‌ريزي و توسعه، عضو هيأت علمي مؤسسه عالي پژوهش در برنامه‌ريزي و توسعه.

مدت تصدي: از 85-1382


 عليرضا شيراني 

 تحصيلات: ليسانس علوم اجتماعي از دانشگاه تهران و فوق ليسانس و دكتراي مديريت بازرگاني  از دانشگاه علامه طباطبائي

 اهم مشاغل: عضو هيئت علمي،عضو شوراي مديريت جهاد دانشگاهي،معاون آموزشي،معاون پژوهشي،رئيس دانشكده حسابداري و مديريت در دانشگاه علامه طباطبائي،مدرس دانشگاه هاي شهيد بهشتي،تهران،علامه طباطبائي،تربيت مدرس،دانشگاه امام حسين ،مدير روزنامه اطلاعات،معاون بانك مركزي جمهوري اسلامي ايران در سال 1364،سرپرست شعب بانك صادرات كشورهاي حوزه خليج فارس،مدير عامل منطقه آزاد چابهار،رئيس هيئت مديره سازمان بورس اوراق بهادار،مدير عامل بانك سپه،معاون بانك مركزي و مشاور رئيس كل در سال 1382 و 1384 

 مدت تصدي: 18 فروردين ماه 1386 تا  15 ديماه 1386

 مرتضی اله داد

 تحصيلات: فوق ليسانس مديريت بازرگاني (MBA) با گرايش مالي و دكتري اقتصاد از دانشگاه ايالتي نيو مكزيكو امريكا .
 اهم مشاغل: مشاور وزير امور اقتصاد و دارايي، تدريس در دانشگاه هاي ايالتي نيو مكزيكو، امام صادق (ع)،الزهرا (س)مؤسسه عالي بانكداري ايران، مشاور بانكهاي صادرات و توسعه صادرات ايران و مشاور رئيس كل بانك مركزي جمهوری اسلامي ايران.

مدت تصدي:  15 ديماه 1386 تا 31 اردیبهشت 1392کورش پرویزیان

 تحصيلات: دکترای مدیریت سیستم از دانشگاه تهران

 اهم مشاغل: عضو شورای پول و اعتبار ، عضو هیأت انتظامی بانکها، مشاور عالی رئیس کل بانک مرکزی، مدیر عامل و رئیس هیأت مدیره بانک توسعه صادرات ایران

سایقه آموزشی:  عضو هیأت علمی دانشگاه شاهد، مدرس دانشگاه تهران ، تربیت مدرس سمنان، امام صادق (ع) ، موسسه علوم بانکی.

سایقه پژوهشی:  همکاری پژوهشی با وزارتخانه ها،نهادها و سازمان های مختلف اقتصادی

مدت تصدي:  از خرداد تا آذر ماه 1392مهدي رضوي  

تحصیلات: دكتراي اقتصاد از دانشگاه نبراسكا-لينكلن آمريكا

اهم مشاغل: عضو هیات علمی و استاد دانشگاه شهید بهشتی، مديرعامل و رئيس هيأت مديره بانك صنعت و معدن، عضو هيأت مديره بانك توسعه صادرات ايران، قائم مقام و عضو هيأت مديره پست بانك ايران، مدیر عامل و رئیس هیات مدیره شرکت مادر تخصصي سرمایه گذاریهای خارجی ایران (IFIC), مشاور وزیر امور اقتصادی و دارایی جمهوري اسلامي ايران
 مدت تصدی : 9 آذر ماه 1392 تا 3 اسفند 1394
 
 
محسن خوش طینت نیک نیت
 

تحصیلات: دکترای تخصصی در رشته حسابداری از دانشگاه تهران

 اهم مشاغل: دانشیار گروه حسابداری دانشگاه علامه طباطبایی ( از سال 1383)، حسابدار رسمی، کارشناس رسمی قوه قضاییه در امورحسابداری و حسابرسی، بیش از 20 سال سابقه انجام حسابرسی مستقل و بازرس قانونی شرکتها, انجام کارشناسی رسمی ارزیابی قیمت پایه سهام برخی از شرکتهای واگذار شده توسط سازمان خصوصی سازی، معاون آموزشی دانشکده حسابداری مدیریت دانشگاه علامه طباطبایی (بمدت 6 سال)، مدیر گروه حسابداری موسسه عالی آموزش بانکداری ایران (1378 – 1389)، معاون علمی و پژوهشی موسسه عالی آموزش بانکداری ایران ( 1390- 1395)

 مدت تصدی : 9 اسفند 1394 تا 11 شهریور 1397


 

فرشاد حیدری

تحصیلات: دانش آموخته علوم اقتصادی، مدیریت دولتی و مدیریت مالی

اهم مشاغل: معاونت نظارت بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، عضو هیات مدیره بانک های تجارت و ملی ایران، ریاست هیات مدیره و مدیرعامل بانک ملی ایران و مدیرعامل صندوق بازنشستگی کارکنان بانک ها

مدت تصدی: 12 شهریور 1397 تاکنون